Rezultate pentru eticheta "fc hermannstadt"

Farul Constanța și-a luat din plin revanșa față de FC Hermannstadt. Cu o echipă lipsită aproape în totalitate de titulari, Gheorghe Hagi a dat lovitura la Sibiu, acolo unde a suferit o înfrângere drastică în finalul anului trecut.

Farul Constanța și FC Hermannstadt și-au împărțit punctele aseară, în ultimul meci al etapei cu numărul 5 a Superligii la fotbal. Cele două formații au terminat la egalitate, scor 0-0, după ce amândouă au avut câte un gol anulat în urma consultării VAR-ului și câte o bară. Grație punctului obținut, Farul a revenit pe podiumul clasamentului, fiind pe 3, cu 8 puncte adunate în cinci etape.

FC Viitorul a scos doar o remiză la Sibiu, contra lui FC Hermannstadt. Constănțenii au încheiat la egalitate, scor 0-0, un meci sărac în ocazii de poartă. Mai mult decât atât, Viitorul a terminat partida în inferioritate numerică după ce Benzar a luat două cartonașe galbene în decurs de doar trei minute în finalul meciului.

FC Viitorul nu a renunțat la posibilitatea calificării în play-off-ul Ligii Întâi la fotbal. Rămași în cursa pentru primele șase locuri ale clasamentului doar cu șanse matematice, constănțenii sunt obligați să câștige mâine la Mediaș, contra celor de la FC Hermannstadt.

Mircea Rednic a spart gheața pe banca tehnică a lui FC Viitorul. Constănțenii au câștigat aseară primul meci oficial din acest an al Ligii Întâi, după ce au învins pe FC Hermannstadt cu scorul de 2-1. Golul victoriei care a dus trupa din Ovidiu pe locurile de play-off a fost înscris de Ciobanu, cu cinci minute înainte de final.